white-logo

Λογιστής – Ενδεικτικές Αρμοδιότητες

  • Καταχωρήσεις και έλεγχος λογιστικών εγγραφών σε απλογραφικά και διπλογραφικά βιβλία
  • Συμφωνία τραπεζών
  • Διεκπεραίωση φορολογικών υποχρεώσεων (δηλώσεων εισοδήματος Φυσικών και νομικών προσώπων, ΦΠΑ, ΙΝΤΡΑΣΤΑΤ, Ανακεφαλαιωτικούς πινάκες κλπ)
  • Έλεγχος ισοζυγίων
  • Προετοιμασία Ισολογισμών
  • Διαχείριση προσωπικού (προσλήψεων-απολύσεων) στο ΠΣ Εργάνη ΙΙ
  • Υπολογισμός και εκδοσή μισθοδοσίας
  • Σύνταξη, έλεγχος και υποβολή ΑΠΔ, ΦΜΥ καθώς και όλων των υποχρεώσεων προς κρατικούς φορείς
  • Συνεχής ενημέρωση για την ασφαλιστική και εργατική νομοθεσία

Λογιστής – Απαραίτητα προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 χρόνων σε οργανωμένο λογιστήριο

Γνώσεις

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής ή οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση του ΕΛΠ, ΕΛΓΣ και ΚΒΣ
  • Πολύ καλή γνώση των προγραμμάτων της EpsilonNet
  • Πολύ καλή γνώση της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού υπολογιστών και εφαρμογών γραφείου (Excel, Word)
  • Επιθυμητή η γνώση της Αγγλικής γλώσσας (Β2)

Ικανότητες – Δεξιότητες

  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου

Προσωπικά χαρακτηριστικά

  • Προσήλωση στη λεπτομέρεια
  • Ομαδικότητα
  • Υπευθυνότητα
  • Ευελιξία

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Εργασία σε περιβάλλον γραφείου

Πληροφορίες θέσης

Περιοχή:Θεσσαλονόικξ
Τύπος απασχόλησης:Πλήρης Απασχόληση Ορισμένου Χρόνου
Αριθμός αναφοράς:ΕΝACEN0622

Επικοινωνία

Για επιπρόσθετες πληροφορίες σχετικά με τη θέση, καλέστε μας στο2312317586.