white-logo
Επιστροφή στις θέσεις εργασίας

Στέλεχος πωλήσεων προϊόντων καφέ και Ho.Re.Ca

Το τμήμα προσωπικού της enimeris.com αναζήτα για λογαριασμό συνεργάτη που δραστηριοποιείται στην εμπορία καφέ, τσαγιού, χυμών και συναφών προϊόντων στέλεχος πωλήσεων για άμεση συνεργασία.

Λίγα λόγια για την εταιρεία.

Η εταιρεία δραστηριοποιείται στον χώρο της εμπορίας καφέ, τσαγιού χυμών και προϊόντων Ho.Re.Ca με πελατολόγιο (ξενοδοχεία,καφετέριες, αναψυκτήρια, εστιατόρια, αναψυκτήρια, beach bars, εταιρείες catering,και γενικότερα σημεία πώλησης καφέ). Η δραστηριότητα της εταιρείας εκτείνεται σε όλη την βόρειο Ελλάδα. Η εταιρεία έχει μια δυναμικά εξελισσόμενη παρουσία στην περιοχή και αναζήτα συνεργάτη οποίος θα βοηθήσει στην ανάπτυξη και εδραίωση δικτύου πωλήσεων.

Η θέση εν συντομία.

Κύριες αρμοδιότητες του στελέχους πωλήσεων είναι η ανάπτυξη και εδραίωση δικτύου πωλήσεων σε σημεία πώλησης καφέ γενικότερα αλλά και σε όλο τον κλάδο Ho.Re.Ca.. Ο/η Υποψήφιος για την θέση θα πρέπει να έχει ευχέρεια στην επικοινωνία, προσεγμένη εμφάνιση και διαπραγματευτικές ικανότητες. Οι αρμοδιότητες του Στελέχους Πωλήσεων περιλαμβάνουν την εξεύρεση νέων πελατών, την πρόταση προϊόντων και λύσεων στου συνεργάτες και η παρακολούθηση της συνεργασίας.

Ενδεικτικές αρμοδιότητες

  • Ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων μέσω συναντήσεων με δυνητικούς συνεργάτες
  • Ανάλυση αγοράς και καταγραφή αναγκών και δημιουργία προτάσεων ανάλογα με τις ανάγκες του εκάστοτε συνεργάτη
  • Διερεύνηση νέων δυνατοτήτων πωλήσεων σε υφιστάμενους συνεργάτες
  • Διαπραγμάτευση συμφωνιών και κλείσιμό συνεργασίας με δυνητικούς συνεργάτες με βάση τις πολιτικές της εταιρείας
  • Συνεργασία με την υπόλοιπη ομάδα (τεχνικούς, διηθητική υποστήριξη, πωλητές)
  • Παράδοση προϊόντων και έλεγχος ικανοποίησης συνεργατών
  • Περιοδικός επίσκεψη συνεργατών με στόχο την αποτύπωση των αναγκών τους και την ανάπτυξη πωλήσεων σε νέους κωδικούς
  • Παρακολούθηση εκπλήρωσης υποχρεώσεων και είσπραξη υποχρεώσεων από τους συνεργάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία ως στέλεχος πωλήσεων ή σε σχετικό ρόλο (επιθυμητά στον κλάδο Ho.Re.Ca.)
  • Πελατοκεντρική ενσυναίσθηση
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα
  • Διαπροσωπικές ικανότητες
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Ευελιξία
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου
  • Ευσυνειδησία

Παροχές

  • Πακέτο αποδοχών που εκείνα από 970 μεικτά
  • Πλήρης απασχόληση και ασφάλιση
  • Προστιθέμενο Bonus επίτευξης στόχων
  • Κινητό τηλέφωνο
  • Εταιρικό αυτοκίνητο

Με την αποστολή του βιογραφικού σας συναινείτε στην αποθήκευση και επεξεργασία των προσωπικών σας δεδομένων μέχρι την πλήρωση της θέσης. Όλες οι υποψηφιότητες αντιμετωπίζονται με διακριτικότητα.

Πληροφορίες θέσης

Περιοχή:Θεσσαλονική
Τύπος απασχόλησης:Πλήρης Απασχόληση Ορισμένου Χρόνου
Αριθμός αναφοράς:ENSCHEN1023

Επικοινωνία

Για επιπρόσθετες πληροφορίες σχετικά με τη θέση, καλέστε μας στο2312317586.